Nasza dzisiejsza rzeczywistość nie należy do łatwych ? Towarzyszy nam lęk, niepokój, smutek.

Coraz więcej osób ma obawy jak zachować się w tej sytuacji, mają wyrzuty sumienia bo np. kupiły sobie nową sukienkę lub spędziły miło czas.

W internecie pojawiają się też coraz częściej komentarze krytykujące czyjś dobry nastrój, zabawę lub wyjście do kina, teatru, reastauracji.

Moje Drogie! Nie tędy droga!

Umartwianie się nikomu nie pomoże! Nie pomoże Tobie a tym bardziej osobom, które potrzebują pomocy! Zamiast tracić energię na krytykowanie zdjęcia znajomej w nowej sukience, przy filiżance kawy lub pouczanie właścicielki małej firmy, że publikuje informacje o nowej kolekcji, o nowościach w ofercie – skieruj ją na coś co przyda się innym i Tobie!

Wypij dobrą kawę w kawiarni i ciesz się z tego, że możesz to zrobić! Umów się ze znajomymi, baw się, spędź czas z rodziną. Jeśli czujesz, że chcesz pomóc i masz takie możliwości – zrób to!

Pomóż tam gdzie możesz i jak możesz. Ale nie krytykuj innych – każdy ma inne zasoby i inne możliwości. Każdy z nas też inaczej przeżywa to co się dzieje i inaczej sobie z tym radzi. Ważne aby działać i kierować naszą energię, zaangażowanie, czas i zasoby we właściwe miejsce!

I najważniejsze! Nie zapominaj sobie! Nie przestawaj się cieszyć z życiem, nie rezygnuj z tego co sprawiało Ci dotychczas radość – nikt tego od Ciebie nie wymaga! Ba! Szczególnie teraz jest to ważne!

Dziel się z innymi tym co dobre – bez wyrzutów sumienia rób to co lubisz i co sprawia Ci przyjemność! Dbaj o siebie – bo jeśli tego nie zrobisz nie dasz rady nieść pomocy innym! ❤️

Jeśli nie radzisz sobie z tą sytuacją, chcesz o tym porozmawiać – zapraszam na indywidualne spotykanie – olga@szarlinska.com


0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *